Caritas alarmuje o rosnącym ubóstwie w Szwajcarii

(fot. shutterstock.pl)

Ponad pół miliona osób mieszkających w Szwajcarii dotkniętych jest ubóstwem - podała tamtejsza Caritas w swoim dorocznym raporcie.

 

Są to ludzie, którym dochody i zasiłki nie wystarczają na zapewnienie utrzymania na minimalnym poziomie. Łączy się to często z brakiem odpowiednich kwalifikacji zawodowych i wysokim poziomem bezrobocia.

 

Sukces projektu Caritasu "Rodzina rodzinie". Przeczytaj więcej >> 

 

Według przedstawionych danych, w roku 2015 co miesiąc prawo do zasiłku dla bezrobotnych traciło w Szwajcarii ponad 3 tys. osób, czyli ponad 38 tys. rocznie. Jest to najwyższa liczba od 10 lat. Wzrastały również dysproporcje społeczne.

 

Caritas zwraca ponadto uwagę na zły rozdział przychodów w państwie, rodzący wzrost nierówności. Według raportu 10 proc. najbogatszych ludzi w kraju przejmuje jedną trzecią wszystkich dochodów obywateli, podczas gdy 10 proc. najbiedniejszych dzieli zaledwie nieco ponad 3 proc. tej kwoty.

 

Podkreśla się również wprowadzone cięcia budżetowe, które dotyczą na przykład szkolnictwa. Nauka jest obowiązkowa, ale wzrost kosztów materiałów i pomocy szkolnych coraz dotkliwiej obciąża budżety rodziców.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?