Poroszenko: w 2016 roku na wschodzie zginęło 211 żołnierzy

(fot. PAP / EPA / MIKHAIL PALINCHAK / POO)

W 2016 roku w konflikcie z prorosyjskimi separatystami na wschodzie Ukrainy zginęło 211 żołnierzy sił zbrojnych naszego kraju - oświadczył prezydent Petro Poroszenko, który w sobotę był w przyfrontowym Mariupolu nad Morzem Azowskim.

 
Towarzyszyli mu amerykańscy senatorowie: John McCain, Lindsey Graham i Amy Klobuchar, którzy przebywają z dwudniową wizytą na Ukrainie.
 
"Tylko w tym roku 211 wojskowych oddało życie za pokój i wolność naszego kraju, broniąc go przed agresorem. Chylimy głowy przed pamięcią żołnierzy i oficerów, którzy zginęli za Ukrainę" - mówił Poroszenko.
 
Prezydent zaznaczył, że mimo trudności władzom udało się wzmocnić wzrost gospodarczy i podnieść poziom dochodów obywateli.
 
"Nasza gospodarka przeżyła szok w wyniku działań wojennych i agresywnego zamknięcia przez Rosję swoich rynków dla naszych towarów oraz odcięcia przez nią eksportowych szlaków transportowych do krajów trzecich. My jednak przetrwaliśmy i przystosowaliśmy się do nowych warunków, udało się nam doprowadzić do wzrostu gospodarczego" - podkreślił Poroszenko.
 
Senator McCain wyraził przekonanie, że w nadchodzącym roku Ukraińcy oswobodzą swoje ziemie i odbudują spójność terytorialną kraju.
 
"Zobaczyłem tutaj, że współpraca między naszymi krajami jest bardzo ważna dla zapewnienia bezpieczeństwa granic Ukrainy. W 2017 roku pokonamy agresora i odeślemy go tam, skąd przyszedł. A (prezydentowi Rosji Władimirowi) Putinowi chcę powiedzieć, że nigdy nie pozbawi Ukraińców wolności i niepodległości" - mówił.
 
"Wasza walka jest naszą walką i razem w niej zwyciężymy" - oświadczył McCain.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook