Australia: w Sydney powitano Nowy Rok

(fot. PAP / EPA / MICK TSIKAS)

Siedem ton fajerwerków wystrzelono w Sylwestra w Sydney, które było pierwszą metropolią na świecie, gdzie powitano Nowy Rok. Sztuczne ognie i towarzysząca im muzyka nawiązywały do twórczości dwóch artystów, którzy odeszli w 2016 roku: Prince'a i Davida Bowiego.

 
Północ wybiła w Sydney o godz. 14 czasu polskiego. Pokaz pirotechniczny, którym to uczczono, trwał 12 minut. W całym mieście zaostrzono środki bezpieczeństwa. Porządku i bezpieczeństwa na ulicach pilnowało dodatkowych dwa tysiące policjantów.
 
Do twórczości Prince'a i jego wielkiego hitu "Purple Rain" nawiązywał m.in. fioletowy kolor wystrzeliwanych fajerwerków. Do "kosmicznego" przeboju Bowiego "Space Oddity" z kolei - sztuczne ognie układające się w kształt Saturna, księżyca i gwiazd.
 
Mimo zagrożenia terrorystycznego, władze wzywały Australijczyków do normalnego świętowania sylwestra. "Najlepszym sposobem odpowiedzi na zagrożenie występujące na świecie jest walka o naszą wolność i cieszenie się naszą wolnością, a częścią tego jest świętowanie nadejścia Nowego Roku" - powiedział szef rządu stanu Nowa Południowa Walia Mike Baird.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook