Trump nie planuje na razie rozmów z Putinem o sankcjach

(fot. Gino Santa Maria / Shutterstock.com)

Prezydent elekt Donald Trump nie ma na razie w planach rozmów z prezydentem Rosji Władimirem Putinem na temat amerykańskich sankcji, w ramach których z USA wydaleni będą rosyjscy dyplomaci - poinformował w piątek rzecznik zespołu Trumpa Sean Spicer.

 

W harmonogramie prezydenta elekta nie ma na razie takich planów, a jego "priorytetem jest uzyskanie w przyszłym tygodniu uaktualnionych informacji wywiadu" na temat ingerencji Rosji w amerykańskie wybory prezydenckie - dodał Spicer podczas briefingu.

 

W czwartek administracja prezydenta Baracka Obamy ogłosiła nałożenie sankcji na Rosję, w ramach których z USA wydalonych zostanie 35 rosyjskich dyplomatów.

 

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, według których Kreml miał odpowiedzieć retorsjami na wprowadzenie nowych sankcji, Putin oznajmił w piątek, że Rosja nie wydali amerykańskich dyplomatów i dodał, że "dalsze kroki w sprawie odbudowy rosyjsko-amerykańskich stosunków będą podejmowane po wzięciu pod uwagę polityki, jaką będzie prowadzić administracja prezydenta Donalda Trumpa".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

WDR . 22:44:52 | 2016-12-30
W USA mieliśmy wybór między dżumą i cholerą. Przez chwilę ujadanie lewaków było lekką osłodą, ale wracamy do realiów.

Trump zrobił dziś to co Tusk wykonał w 2010 roku (obaj Donald T., przypadek?). Gra z Putinem przeciw Obamie. Obama jaki jest taki jest, ale to nadal urzędujący prezydent USA. Jedyna różnica jest taka, że możemy to obserwować z pierwszej ręki (negocjacje ludzi Tuska i Putina w sprawie rozdzielenia wizyt były poufne.)

Oceń 1 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?