Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zamachu w Stambule

(fot. PAP/EPA/TOLGA BOZOGLU)

Liczba ofiar śmiertelnych podwójnego zamachu bombowego, do którego doszło w sobotę wieczorem w Stambule, wzrosła do 44 - poinformował w poniedziałek minister zdrowia Turcji Recep Akdag. 36 zabitych to policjanci, 155 osób zostało rannych.

 

- To bolesna strata; 36 naszych policjantów i ośmiu cywilów zginęło w tym krwawym ataku - powiedział Akdag występując w tureckim parlamencie.

Do zamachów w pobliżu stadionu Vodafone Arena i niedaleko parku Macka przyznała się w niedzielę organizacja bojowa Sokoły Wolności Kurdystanu (TAK), powiązana z uznawaną za organizację terrorystyczną i zdelegalizowaną separatystyczną Partią Pracujących Kurdystanu (PKK).

 

Wcześniej podawano informacje o 38 ofiarach śmiertelnych zamachu.

 

W poniedziałek w całej Turcji zatrzymano 118 osób w operacjach na terenie całego kraju, wymierzonych w aktywistów prokurdyjskiej Ludowej Partii Demokratycznej (HDP), na której ciążą zarzuty o powiązania z PKK.

 

Tureckie lotnictwo przeprowadziło tego dnia naloty na cele PKK w północnym Iraku, niszcząc kwaterę główną bojowników oraz okoliczne stanowiska ogniowe oraz kryjówki - poinformowała turecka armia w komunikacie.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?