Aleppo: kolejne dzielnice odbite przez siły reżimu

(fot. shutterstock.com)

Dwie kolejne dzielnice we wschodnim Aleppo ostatecznie zostały odbite przez siły reżimu Baszara el-Asada - poinformował w poniedziałek przedstawiciel syryjskich rebeliantów.

 

Chodzi o dzielnice Karm al-Dżabal i Szaar. Organizacja Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka podała, że w poniedziałek rano dochodziło do ostrych walk w Szaar oraz że syryjska armia wraz z sojusznikami posuwała się tam naprzód, zdobywając pozycje rebeliantów.

 

Pomóż mieszkańcom syryjskiego miasta Aleppo

 

Armia zbliżyła się zatem do rejonów Starego Miasta, pozostających pod kontrolą sił opozycji.

 

Agencja Reutera podaje, że rebelianci ostrzeliwali w poniedziałek kilka dzielnic w kontrolowanej przez rząd zachodniej części Aleppo, zwłaszcza te niedaleko linii frontu. Widać było, jak nad Starym Miastem unosiły się smugi dymu.

 

Rebelianci broniący dzielnicy Szaar mogą zostać zmuszeni do ucieczki lub grozi im odcięcie od innych rejonów miasta - podały źródła rebelianckie.

 

Miastu grozi humanitarna katastrofa. Brakuje wszystkiego

 

Wschodnie dzielnice Aleppo, w których mieszka ponad 250 tys. osób, są od trzech miesięcy oblegane przez siły syryjskiego reżimu wspierane przez Rosję, sojuszniczkę Damaszku. Rebelianci ostrzegają, że reżim i Rosjanie chcą wygrać wojnę, całkowicie wyniszczając ludność w rejonach kontrolowanych przez opozycję. Organizacje pomocowe alarmują, że miastu, w którym brakuje żywności, paliwa i środków medycznych, grozi katastrofa humanitarna.

 

Tymczasem co najmniej 73 osoby zginęły w niedzielę w będącej pod kontrolą rebeliantów muhafazie (prowincji) Idlib na północnym zachodzie Syrii, w tym 38 osób w mieście Maarat al-Numan. Wśród ofiar w tym mieście jest pięcioro dzieci i sześcioro członków jednej rodziny.

 

Syryjskie Obserwatorium podaje, że odnotowano również naloty na miasto Idlib. W prowincji łącznie zginęło 288 cywilów od 20 października, kiedy syryjskie siły rządowe, wspierane przez rosyjskie samoloty, zintensyfikowały swe naloty.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Franek 15:34:51 | 2016-12-05
No, robi się ciekawie ...
Turki ogłosiły, że "idą po głowę Asada".
Ruski ogłosiły, że "stoją murem za Asadem".
Komu pomogą wielcy demokraci wszechświata Amerykanie?

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook