200 tys. osób manifestowało w Rzymie przeciwko przemocy wobec kobiet

(fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI)

200 tys. osób wzięło udział - według organizatorów - w sobotniej manifestacji w Rzymie przeciwko przemocy wobec kobiet. Uczestniczki pochodu niosły portrety ponad 100 kobiet zamordowanych w tym roku we Włoszech przez partnerów i obcych napastników.

 

Wiec pod sugestywnym hasłem "Ani jedna mniej" zorganizowano w związku z obchodzonym w piątek Międzynarodowym Dniem Walki z Przemocą Wobec Kobiet.

 

- To hasło podkreśla, że nigdy nie będziemy tolerować straty ani jednej kobiety więcej z powodu przemocy ze strony mężczyzny. Ale mówimy też, że nie zostawimy samej ani jednej kobiety, która takiej przemocy doświadcza - powiedziała Tatiana Montella, współorganizatorka manifestacji.

 

Przedstawicielki stowarzyszeń kobiecych z całego kraju tłumacząc to, że w demonstracji wzięła udział niewielka reprezentacja świata polityki, wyjaśniły, że chciały, aby odbyła się ona bez delegacji instytucji. Chodzi o to - dodały - aby był to "oddolny ruch protestu" wobec fali przemocy i zbrodni.

 

- Nie wystarczy żałoba - zapłacicie drogo, zapłacicie za wszystko! - skandowano w czasie przemarszu przez centrum Wiecznego Miasta. Uczestniczyli w nim też mężczyźni, choć, jak zauważono, byli w zdecydowanej mniejszości.

 

Dominowały stroje w kolorze czerwonym, symbolizującym ofiary przemocy.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook