Spotkanie prezydenta Obamy z Donaldem Trumpem w czwartek

(fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS)

Spotkanie zwycięzcy wtorkowych wyborów prezydenckich Donalda Trumpa z prezydentem USA Barackiem Obamą odbędzie się w czwartek w Gabinecie Owalnym o godz. 11.00 czasu miejscowego (17.00 w Polsce) - poinformował Biały Dom.

 

Wcześniej w środę Barack Obama złożył gratulacje Donaldowi Trumpowi.

 

- Zapewnienie płynnego przekazania władzy jest jednym z głównych priorytetów, które prezydent określił na początku roku, i spotkanie z prezydentem elektem jest tego kolejnym etapem - napisano w okolicznościowym oświadczeniu Białego Domu. W komunikacie poinformowano też, że Obama wyraził w rozmowie z Trumpem "podziw dla solidnej kampanii, którą prowadził on w całym kraju".

 

W ciągu najbliższych kilku dni rozpocznie się też seria spotkań z udziałem byłych i obecnych pracowników amerykańskich służb specjalnych, które mają na celu zaznajomienie prezydenta-elekta Donalda Trumpa z przeszłymi i aktualnie prowadzonymi operacjami wywiadowczymi, metodami pracy służb specjalnych, w tym - także tymi służącymi pozyskiwaniu informacji poprzez podsłuch i śledzenie aktywności w internecie.

 

Donald Trump będzie otrzymywał ten sam zestaw informacji tajnych i poufnych, jaki trafia obecnie na biurko obecnego gospodarza Białego Domu.

 

Szkolenie prezydenta-elekta i zorganizowanie dla nie niego specjalnych briefingów jest zadaniem, za które odpowiada dyrektor Wywiadu Narodowego (DNI) stojący na czele Wspólnoty Wywiadowczej. 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook