Na plaży w Libii znaleziono ciała 16 migrantów

(fot. PAP/EPA/ROSSBACH/KREPP)

Ciała 16 migrantów znaleziono na plaży w Zuwarze, w zachodniej Libii. Ofiary zginęły w czasie próby przedostania się do Europy przez Morze Śródziemne - poinformował w niedzielę libijski Czerwony Półksiężyc.

 

"Nie byliśmy w stanie potwierdzić narodowości ofiar, które najwyraźniej utonęły po przewróceniu się ich łodzi. Żadna z tych osób nie miała przy sobie dokumentów" - powiedział rzecznik organizacji Chamis el-Busefi.

 

Przemytnicy ludzi korzystają z chaosu panującego w Libii od rewolty, która obaliła reżim Muammara Kadafiego w 2011 roku. Większość łodzi z migrantami wypływa z zachodniej części kraju; do wybrzeży Włoch dzieli ich ok. 300 kilometrów.

 

W czerwcu ma plażach Zuwary znaleziono 117 ciał migrantów, z których 70 proc. stanowiły kobiety. W grupie tej było też kilkoro dzieci.

 

Według Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) od początku roku na Morzu Śródziemnym w czasie przeprawy do Europy śmierć poniosło lub zaginęło co najmniej 3,8 tys. ludzi. To bezprecedensowo wysoki bilans - podkreślił rzecznik UNHCR William Spindler.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook