Rosjanie przysłali nielegalny konwój z pomocą dla Donbasu

(fot. PAP / EPA / IRINA GORBASYOVA)

Rosja znów przysłała na Ukrainę nieuzgodniony z władzami w Kijowie i organizacjami międzynarodowymi konwój z pomocą dla mieszkańców częściowo opanowanego przez separatystów Donbasu - podała w czwartek ukraińska Straż Graniczna.

 

46 rosyjskich ciężarówek wjechało na Ukrainę przez przejścia graniczne z Rosją, które znajdują się w rękach bojowników: Uspenka i Izwaryne.

 

SG Ukrainy oświadczyła, że Federacja Rosyjska wwiozła pomoc humanitarną z naruszeniem prawa międzynarodowego i bez udziału Międzynarodowego Czerwonego Krzyża. Obecni na granicy z ukraińskiej grupy międzyresortowej dokonali tylko wizualnego przeglądu pojazdów - poinformowano.

 

- Ciężarówki wypełnione były artykułami spożywczymi i medycznymi oraz sprzętem przeciwpożarowym - przekazała ukraińska SG.

 

Był to już 57. taki transport z rzędu. Poprzedni dotarł do Donbasu pod koniec września. Rosja wysyła na Ukrainę takie konwoje od 2014 roku, od kiedy trwa konflikt z prorosyjskimi separatystami na wschodzie kraju.

 

Władze w Kijowie twierdzą, że konwoje te służą nie tylko do przekazywania pomocy humanitarnej, lecz dostarczana jest w nich broń i paliwo dla separatystów. Wcześniej ukraińskie media donosiły, że w drodze powrotnej do Rosji ciężarówki wywożą z Donbasu wyposażenie fabryk i ciała zabitych bojowników. Strona rosyjska temu zaprzeczała.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.8

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook