Strzały w korytarzach humanitarnych w Aleppo

(fot. shutterstock.com)

Krótko po rozpoczęciu w czwartek rano "przerwy humanitarnej" w Aleppo na północy Syrii doszło do walk i ostrzału artyleryjskiego w korytarzach humanitarnych wyznaczonych przez siły syryjskie i rosyjskie - podała AFP.

 

Fotoreporter agencji, przebywający w części miasta kontrolowanej przez rebeliantów, słyszał wystrzały niedaleko przejścia humanitarnego w dzielnicy Bustan al-Kasr w centrum Aleppo.

 

Oficjalna syryjska agencja Sana odpowiedzialność za wystrzały zrzuciła na "organizacje terrorystyczne". Mianem tym reżim w Damaszku określa wszystkich syryjskich rebeliantów walczących o obalenie prezydenta Baszara el-Asada oraz dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS).

 

Obowiązująca od godziny 8 rano czasu lokalnego (7 w Polsce) "przerwa humanitarna" w walkach w Aleppo ma umożliwić rebeliantom i cywilom opuszczenie oblężonych przez syryjskie siły rządowe dzielnic miasta. W środę sztab generalny rosyjskiej armii poinformował, że wyznaczono osiem korytarzy humanitarnych - sześć dla cywilów, chorych i rannych, a dwa dla zbrojnych rebeliantów, ale z możliwością skorzystania z nich przez cywilów.

 

Walki w Aleppo miały ustać na jedenaście godzin.

 

We wtorek lotnictwo rosyjskie i syryjskie wstrzymało naloty w rejonie Aleppo, by umożliwić przygotowania do czwartkowej przerwy humanitarnej. We wschodniej części Aleppo, atakowanej do tej pory przez siły syryjskie i rosyjskie, żyje około 250 tys. ludzi. 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook