Grecja: strajk kontrolerów lotów

(fot. shutterstock.com)

W sobotę, pierwszym dniu strajku kontrolerów lotów w Grecji, miejscowe linie lotnicze odwołały wiele rejsów.

 

Jest to protest przeciwko zmianom m.in. definicji ich zawodu w związku z reformami wymaganymi przez wierzycieli Grecji. Strajk ma potrwać do czwartku.

 

Linie lotnicze Aegean i Olimpic anulowały wszystkie loty międzynarodowe, a Ryanair poinformował o odwołaniu w czasie weekendu 110 lotów.

 

Ta tania linia lotnicza wystosowała apel do Komisji Europejskiej, aby "zapobiegła powtarzaniu się strajków kontrolerów lotniczych".

 

Greccy kontrolerzy protestują przeciwko złożonej we wtorek w parlamencie ustawie w sprawie zmian w strukturze lotnictwa cywilnego, która, jak twierdzą działacze związkowi, nie była z nimi konsultowana.

 

Grecki minister transportu Christos Spirdzis uważa, że jest to strajk "o charakterze politycznym", "bez sprecyzowanych żądań". Jednocześnie poinformował, że nie uchyla się od dyskusji z przedstawicielami kontrolerów lotów.

 

Projekt reformy lotnictwa cywilnego, będącej jednym z warunków wierzycieli z Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego, zostanie w czwartek poddany pod dyskusję w parlamencie.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook