Turcja: zginęło 9 rebeilantów popieranych przez rząd

(fot. PAP/EPA/SEDAT SUNA)

Dziewięciu syryjskich rebeliantów, wspieranych przez Turcję, zginęło, a 32 zostało rannych w czwartek w starciach w ramach operacji mającej na celu wyparcie bojowników Państwa Islamskiego z obszarów przy granicy turecko-syryjskiej - podała w piątek turecka armia.

 

W ciągu minionej doby tureckie samoloty trafiły w 18 celów w regionie, w wyniku czego zniszczonych zostało 15 budynków wykorzystywanych przez IS. W nalotach koalicji międzynarodowej pod dowództwem USA zginęło trzech bojowników - sprecyzowała armia w komunikacie.

 

Rebelianci walczą w Syrii z dżihadystami z IS, a także z kurdyjskimi milicjami. Działają głównie w pasie przygranicznym.

 

Ankara rozpoczęła 24 sierpnia operację o kryptonimie "Tarcza Eufratu". Jej celem jest oczyszczenie z bojowników IS obszarów przy południowej granicy Turcji oraz powstrzymanie wspieranych przez USA kurdyjskich bojowników przed zdobywaniem nowych terenów w Syrii.

 

Jak informuje w piątek agencja Reutera, do tej pory rebeliantom udało się przejąć z rąk IS zaledwie ok. tysiąca km kwadratowych terytorium.

 

Turcja do wiosny przyszłego roku planuje też ukończyć wznoszenie muru na liczącej ponad 900 kilometrów granicy z Syrią. Według władz mur ma powstrzymać napływ syryjskich uchodźców, których w Turcji jest obecnie blisko 3 mln.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook