60 zabitych w zamachu samobójczym w Adenie

(fot. ChameleonsEye / Shutterstock.com)

Do co najmniej 60 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych poniedziałkowego zamachu samobójczego na wojskowy ośrodek werbunkowy w Adenie - poinformowały źródła medyczne, na które powołuje się AFP. Według nich 29 osób zostało rannych.

 

Wcześniejszy bilans mówił o 40 zabitych i co najmniej 60 rannych.

 

Tymczasem agencja Associated Press podała, powołując się na jemeńskie władze, że w zamachu zginęło 25 żołnierzy sił prorządowych, którzy przygotowywali się do wyjazdu do Arabii Saudyjskiej, by wziąć udział w walkach na granicy saudyjsko-jemeńskiej. Według tych źródeł w ataku rannych zostało ponad 60 osób, których zawieziono do trzech miejscowych szpitali.

Poniedziałkowy zamach to jeden z najkrwawszych ataków od początku konfliktu wewnętrznego w Jemenie, który rozgorzał na jesieni 2014 roku. Zamachowiec wysadził się w powietrze w samochodzie znajdującym się przed szkołą wojskową na północy Adenu - w miejscu, gdzie gromadzą się rekruci.

 

W Adenie, odbitym w lipcu zeszłego roku przez siły jemeńskie z rąk szyickich rebeliantów Huti, dochodzi do licznych zamachów na siły bezpieczeństwa i polityków lojalnych wobec prezydenta Abd ar-Rab Mansura Al-Hadiego. Za niektóre z nich odpowiedzialność biorą dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS), albo Al-Kaida.

 

Aden jest uznawany za tymczasową stolicą Jemenu. Tylko południowa część kraju wraz z Adenem podlega rządowi uznawanemu przez wspólnotę międzynarodową i popieranemu przez Arabię Saudyjską, która od marca 2015 roku stoi na czele koalicji zwalczającej Hutich w Jemenie. Oficjalna stolica kraju, Sana, od jesieni 2014 roku znajduje się pod kontrolą Hutich, wspieranych przez szyicki Iran.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?