Premier złożyła kondolencje po trzęsieniu ziemi we Włoszech

(fot. Piotr Drabik / Flickr.com / CC BY 2.0)

Premier Polski Beata Szydło złożyła na ręce premiera Włoch Matteo Renziego wyrazy współczucia dla osób dotkniętych skutkami trzęsienia ziemi, które w środę w nocy miało miejsce w środkowych Włoszech.

 

"W imieniu Rządu Rzeczypospolitej i moim własnym składam wyrazy głębokiego współczucia dla osób dotkniętych skutkami tragicznego trzęsienia ziemi, które dzisiejszej nocy spustoszyło środkowe Włochy" - czytamy w kondolencjach premier skierowanych do szefa włoskiego rządu.

 

"Łączę się w bólu z tymi, którzy stracili bliskich i przyjaciół, z nadzieją oczekując wieści o kolejnych ocalonych. Wierzę, że determinacja władz i oddanie mieszkańców pozwolą na szybkie usunięcie strat" - napisała premier Szydło.

 

Trzęsienie ziemi o sile 6,2 w skali Richtera nastąpiło o godz. 3.36. Według służby obrony cywilnej zginęło co najmniej 38 osób. Według dziennika "La Stampa" - co najmniej 50.

 

W najbardziej dotkniętych środowym trzęsieniem ziemi miastach w środkowych Włoszech trwa akcja ratunkowa. Najbardziej poszkodowane rejony to m.in. miejscowości w regionach Lacjum, Umbria i Marche: Accumoli, Amatrice i Pescara del Tronto.

 

Wstrząsy były odczuwalne również w Bolonii, Rzymie i Neapolu, jednak tam nie było żadnych ofiar i nie odnotowano szkód.

 

W 2009 roku potężne trzęsienie ziemi o sile 6,3 w skali Richtera nawiedziło region Aquila w środkowych Włoszech. Zginęło wówczas ponad 300 osób.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?