Ferrara: wydalono szefa ośrodka kultury islamskiej

(fot. shutterstock.com)

Z Włoch wydalono w środę prezesa ośrodka kultury islamskiej w mieście Ferrara na północy kraju. Decyzję tę podjął minister spraw wewnętrznych Angelino Alfano z powodów bezpieczeństwa państwa - poinformowano oficjalnie.

 

Wydalony szef muzułmańskiego centrum to Albańczyk z pochodzenia - podała Ansa.

 

MSW wyjaśniło, że krok ten to rezultat dochodzenia, które ujawniło, iż mężczyzna zaczął szerzyć bardzo surowe praktyki religijne, odkąd rozpoczął kierowanie ośrodkiem. Minister Alfano oświadczył: "Podjąłem decyzję o jego wydaleniu, ponieważ uprawiał prozelityzm i przemawiał do wiernych językiem nasyconym cechami fanatyzmu".

 

Poza tym, jak wyjaśnił szef MSW, mężczyzna bardzo często wchodził na strony internetowe powiązane z Państwem Islamskim i "w jasny sposób okazywał brak tolerancji wobec kultury zachodniej oraz silną niechęć do krajów wspierających międzynarodową koalicję" przeciwko IS.

 

Muzułmański działacz z Ferrary jest 42. osobą wydaloną z Włoch od początku tego roku. Począwszy od 2015 roku takie kroki podjęto łącznie wobec 108 osobników uważanych za niebezpiecznych.

 

Ta linia postępowania jako skuteczny sposób prewencji będzie stanowczo stosowana - zapowiedział Angelino Alfano w jednym z niedawnych wywiadów.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?