Niemcy: 24-letni Syryjczyk zatrzymany, informacja o zamachu

(fot. PAP / EPA / UWE ANSPACH)

Policja zatrzymała w miasteczku Mutterstadt w Nadrenii-Palatynacie w zachodnich Niemczech 24-letniego Syryjczyka, po otrzymaniu informacji, że planuje on atak terrorystyczny - podały we wtorek władze sąsiedniego landu Nadrenia Północna-Westfalia.

 
Z komunikatu wynika, że chodzi o syryjskiego uchodźcę zatrzymanego w ub. piątek. "W ramach przeprowadzonego dotąd śledztwa nie znaleziono dowodów na istnienie konkretnego zagrożenia" - głosi komunikat MSW Nadrenii Północnej-Westfalii cytowany przez Reutersa.
 
AFP cytuje tymczasem rzecznika MSW Nadrenii-Palatynatu według którego były doniesienia o ryzyku zamachu w związku z zaplanowanym na 26-28 sierpnia wznowieniem rozgrywek Bundesligi. "Są informacje, z których wynika, że coś było przewidziane na początek Bundesligi" - powiedział rzecznik.
 
Jednocześnie nie był on w stanie sprecyzować, na ile przygotowania ewentualnego zamachu były zaawansowane. AFP dodaje, że zatrzymania w Mutterstadt dokonały siły specjalne.
 
Wcześniej dziennik "Bild" podał na stronach internetowych - również powołując się na rzecznika MSW Nadrenii-Palatynatu - że zatrzymano "wysokiej rangi przedstawiciela terrorystycznego ugrupowania Państwo Islamskie", a wcześniej informację na jego temat uzyskano z więzienia w Nadrenii Północnej-Westfalii.
 
Pod koniec lipca w Bawarii na południu Niemiec doszło do dwóch zamachów, do których przyznało się Państwo Islamskie: w pociągu pod Wuerzburgiem młody Afgańczyk zaatakował siekierą i nożem pasażerów, raniąc pięć osób, a w Ansbach uchodźca z Syrii wysadził się w powietrze, raniąc 15 osób.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?