Premier Libii: nie przyjmiemy imigrantów odsyłanych z Europy

(fot. Gimas / Shutterstock.com)

Szef Rządu Porozumienia Narodowego Libii Fajiz as-Saradż powiedział w niedzielę w wywiadzie dla "Welt am Sonntag", że Libia nie zgodzi się na przyjmowanie imigrantów, którzy dotarli nielegalnie do Europy i są odsyłani przez UE z powrotem do Afryki.

 
"Nie zgodzimy się na to, by Unia Europejska odsyłała nam imigrantów" - powiedział as-Saradż. "Europa musi znaleźć sposób na odsyłanie ich (bezpośrednio) do krajów pochodzenia. Nie mogą przebywać u nas" - wyjaśnił szef libijskiego rządu.
 
Z pogrążonego w wojnie domowej kraju tylko w zeszłym roku przedostało się do Europy ponad 150 tys. osób. Po zamknięciu szlaku bałkańskiego trasa przez Libię i Morze Śródziemne cieszy się coraz większą popularnością wśród imigrantów zmierzających z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy. Eksperci szacują, że na terenie Libii może przebywać nawet milion uchodźców i imigrantów.
 
Kanclerz Niemiec Angela Merkel zapowiadała ostatnio, że po podpisaniu umowy UE-Turcja w sprawie imigrantów kolejnym krokiem będzie podobne porozumienie z Libią. Władze w Ankarze zobowiązały się do przyjmowania z Grecji wszystkich imigrantów, którzy przedostali się nielegalnie do tego kraju. 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?