USA ostrzegają Amerykanów przed atakami w Europie

(fot. shutterstock.com)

Departament Stanu USA ostrzegł we wtorek wybierających się za granicę Amerykanów przed zwiększonym zagrożeniem terrorystycznym w Europie. Przypomniał, że latem we Francji odbywa się Euro 2016, a Światowe Dni Młodzieży przyciągną do Polski tłumy wiernych.

 

- Ostrzegamy obywateli USA przed potencjalnymi atakami terrorystycznymi w całej Europie - głosi wydany przez Departament Stanu komunikat. Alert ten obowiązywać ma do 31 sierpnia 2016 roku.

 

Celem ataków mogą być atrakcje turystyczne, centra handlowe, restauracje i środki transportu - ostrzega Departament Stanu.

 

Według Waszyngtonu wielkie tłumy turystów, jakie w miesiącach letnich będą zwiedzać Europę, mogą stanowić atrakcyjne cele dla "terrorystów planujących ataki w miejscach publicznych, zwłaszcza podczas dużych wydarzeń".

 

Departament Stanu przypomina na swych stronach, że we Francji odbędą się mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2016 i "stadiony, strefy kibica" oraz "inne miejsca związane z tymi wydarzeniami lub ich obsługą medialną" mogą być celem zamachów, tak jak i inne imprezy sportowe.

 

Zwraca też uwagę, że Światowe Dni Młodzieży przyciągną do Polski między 26 a 31 lipca około 2,5 mln wiernych i ze względu na nadzwyczajne środki bezpieczeństwa podjęte przez polskie władze amerykańscy turyści powinni być przygotowani na częste i skrupulatne kontrole.

 

Wspomóż Nas
Tagi: usa, europa, terroryzm

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Bazyli 22:28:59 | 2016-05-31
Światowe Dni Młodzieży? 

Oceń 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook