Erdogan przeciwny antykoncepcji w rodzinach muzułmańskich

(fot. PAP/EPA/SEDAT SUNA)

Prezydent Turcji Tayyip Recep Erdogan oznajmił w poniedziałek, że "żadna rodzina muzułmańska" nie może stosować antykoncepcji ani "planowania rodziny", a Turcy powinni mieć liczniejsze potomstwo.

 

"Mówię to jasno: (...) musimy mieć liczniejsze potomstwo.(...) Mówi się teraz o antykoncepcji i planowaniu rodziny. Muzułmańska rodzina nie może mieć takiej mentalności" - powiedział konserwatywny prezydent.

 

"Pójdziemy drogą, którą wskazuje mój Bóg i mój ukochany prorok" - dodał Erdogan, wyjaśniając, że w tej kwestii "najważniejszy obowiązek spoczywa na matkach".

 

Agencja AFP przypomina, że Erdogan zasłynął już wcześniej z podobnych wypowiedzi. Oznajmił na przykład, że kobiety powinny mieć co najmniej troje dzieci, a "kobieta przede wszystkim musi być matką".

 

Na wystąpienie prezydenta zareagowały natychmiast organizacje kobiece. "Nie możecie nam odbierać prawa do antykoncepcji ani innych naszych praw. Będziemy ich bronić" - oznajmił na Twitterze zespół organizacji Kadin Cinayetleri walczącej z przemocą wobec kobiet.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?