Niemcy przejęły od Turcji 157 uchodźców

(fot. shutterstock.com)

Niemcy przyjęły dotąd 157 uchodźców przekazanych przez władze Turcji na podstawie umowy z Unią Europejską z marca br. - poinformowało w sobotę ministerstwo spraw wewnętrznych w Berlinie.

 

Pozostałe kraje Wspólnoty przyjęły 123 imigrantów.
 

Jak podało niemieckie MSW, w czwartek na pokładzie samolotu z Turcji do Niemiec przybyło 103 uchodźców.

 

Pierwsza grupa 16 Syryjczyków dotarła do Niemiec na początku kwietnia. Władze niemieckie preferują rodziny z dziećmi. Uchodźcy umieszczani są początkowo w ośrodkach, m.in. we Friedlandzie w Dolnej Saksonii.

 

Zawarte 18 marca unijno-tureckie porozumienie przewiduje odsyłanie do Turcji wszystkich migrantów, którzy nielegalnie dotarli do Grecji począwszy od 20 marca. Porozumienie stanowi, że UE ma przejmować syryjskich uchodźców bezpośrednio z tureckich obozów; za każdego odesłanego z Grecji Syryjczyka Unia przejmie od Turcji jednego syryjskiego uchodźcę. Bruksela obiecała Ankarze pomoc finansową na imigrantów w wysokości 6 mld euro.

 

Celem porozumienia jest ograniczenie nielegalnej imigracji i stworzenie uchodźcom z krajów ogarniętych wojną domową możliwości legalnego przyjazdu do UE.

 

W zeszłym roku do Niemiec przyjechało, w większości nielegalnie, 1,1 mln imigrantów. Od początku tego roku niemieckie władze zarejestrowały 200 tys. obcokrajowców, którzy przyjechali do Niemiec w celu uzyskania statusu uchodźcy bądź azylanta. 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?