KE: trwa konstruktywny dialog z Polską

(fot. shutterstock.com)

Komisja Europejska oświadczyła, że kontynuuje konstruktywny dialog z Polską na temat sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego, a rozpoczęcie w tej sprawie w Polsce "politycznego procesu" z udziałem partii politycznych jest "zachęcającym" sygnałem.

 

- Komisja prowadzi od 13 stycznia konstruktywny dialog z polskimi władzami na temat sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego. Ten dialog trwa w tym momencie - powiedział w czwartek rzecznik KE Margaritis Schinas na konferencji prasowej w Brukseli.

 

Jak dodał, zachęcającym sygnałem jest to, że "w Polsce już rozpoczął się polityczny proces, zakładający dialog pomiędzy partiami politycznymi". - Komisja ma nadzieję, że poprzez ten proces to sami Polacy zajmą się problemami, na które wskazaliśmy w projekcie opinii - powiedział Schinas.

 

W środę KE upoważniła swego wiceprzewodniczącego Fransa Timmermansa do przyjęcia w poniedziałek opinii na temat praworządności w Polsce, jeśli do tego czasu nie dojdzie do znaczących postępów, zmierzających do rozwiązania kryzysu wokół TK.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.64

Liczba głosów:

14

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?