Przymusowe małżeństwa w obozach dla uchodźców

(fot. shutterstock)

W obozach uchodźców na Bliskim Wschodzie zawieranych jest coraz więcej przymusowych małżeństw dzieci. Szczególnie wysoka jest liczba małżeństw nieletnich dziewcząt z Syrii. Zaniepokojone tą sytuacją jest stowarzyszenie wiosek dziecięcych SOS w Monachium.

 

Przed wojną w Syrii notowano 13 procent zawieranych małżeństw, w których jedno lub oboje partnerów było w wieku poniżej 18 lat - obecnie jest to ponad 51 procent. Dotyczy to zwłaszcza obozów uchodźców w Jordanii, Libanie, Iraku i Turcji. Jak poinformowała Alia Al-Dalli ze stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce na Bliskim Wschodzie, w wielu przypadkach rodzice działają w dobrej wierze. Uważają, że w sytuacji uchodźców małżeństwo chronić będzie ich córki finansowo, a także osobiście. Innym powodem jest ubóstwo rodziców, którzy nie mogą zapewnić posagu swojej córce.

 

Jednak skutki takich małżeństw dzieci są katastrofalne. Dziewczęta nie tylko przestają chodzić do szkoły i są izolowane społecznie, ale często padają ofiarą domowej przemocy i wykorzystywania seksualnego przez z reguły znacznie starszego małżonka.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.57

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Bazyli 12:30:11 | 2016-05-18
Gdyby nie religijne zabobony ci ludzie mieszkaliby w praworządnych, rozwijających się Państwach. Niestety w krajach arabskich prawo nierozerwalnie związane jest z "prawem bożym" i efekty jak widać. Religie przyczyniają się do niszczenia świata.

Oceń 3 10 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?