W Jerozolimie eksplodował autobus. Są poszkodowani

Co najmniej 15 osób zostało poszkodowanych w wyniku eksplozji, do której doszło w poniedziałek w autobusie w Jerozolimie - poinformowały źródła policyjne i medyczne. Służby bezpieczeństwa podkreślają, że na razie jest za wcześnie, aby mówić o zamachu.

 

- Na razie jest za wcześnie, aby stwierdzić czy to był zamach. Są świadkowie, którzy słyszeli odgłos eksplozji, jednak zebraliśmy też inne relacje - mówiła rzeczniczka policji Asi Aharoni.

 

- Nie znaleźliśmy do tej pory fragmentów (bomby). Nie otrzymaliśmy też żadnych ostrzeżeń w związku ze świętem Paschy (...). Spróbujemy dowiedzieć się, co się stało, i wyciągnąć wnioski - dodała przedstawicielka policji, tłumacząc, że relacje świadków nie pozwalają na razie ustalić dokładnych przyczyn wybuchu.

 

Tymczasem rzecznik władz miejskich Jerozolimy powiedział agencji Reutera, że eksplozja w autobusie spowodowana była wybuchem bomby.

 

- Była mała, ale zdecydowanie była to bomba - poinformował Brachie Sprung.

 

Według źródeł medycznych, na które powołuje się dziennik "Haarec" na swojej stronie internetowej, część z poszkodowanych została poparzona.

 

- Piętnaście osób leżało na ziemi z poparzeniami i krwawiącymi ranami - mówił przedstawiciel służb ratunkowych. Dwie osoby są w stanie ciężkim, sześć osób odniosło umiarkowane obrażenia, a dziewięć jest lekko rannych. Wszystkich poszkodowanych odwieziono do okolicznych szpitali.

 

Izraelska policja podała, że w chwili wybuchu autobus był pusty. Poszkodowani to osoby, które znajdowały się blisko miejsca eksplozji.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?