Grecja: rząd krytykuje politykę uchodźczą UE

(fot. shutterstock.com)

W przededniu wizyty papieża Franciszka na wyspie Lesbos na Morzu Egejskim, wiceminister spraw zagranicznych Grecji ds. europejskich Nikos Xydakis skrytykował niedostateczne wsparcie Unii Europejskiej w polityce wobec uchodźców.

 

"Aby móc uporać się z kryzysem, pilnie potrzebujemy ekspertów" - powiedział grecki polityk 15 kwietnia w rozmowie z niemiecką rozgłośnią Deutsche Welle.

 

Jednocześnie Xydakis nie zgodził się z krytyką warunków panujących w obozach dla uchodźców. Wyjaśniał, że nie jest to ich więzienie, ale wszyscy muszą być zarejestrowani, muszą czekać. Grecki wiceminister skrytykował ponadto realizację ubiegłorocznych postanowień Unii Europejskiej, na podstawie których 160 tys. uchodźców z Grecji i Włoch miało być rozdzielonych do krajów unijnych. Jego zdaniem, "to niemal śmieszne", że rozdzielono dopiero 1100 osób. "Nikt nam nie pomaga!", ubolewał Xydakis.

 

Papież Franciszek, patriarcha Konstantynopola Bartłomiej I, arcybiskup Aten Hieronim II oraz premier Grecji Aleksis Cipras odwiedzą jutro obóz dla uchodźców Moria na wyspie Lesbos. W ośrodku zbudowanym z kontenerów mieszka obecnie ponad trzy tysiące ludzi.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook