Belgia: zarzuty terroryzmu dla 2 osób

(fot. EPA/STEPHANIE LECOCQ)

Belgijska prokuratura postawiła we wtorek zarzuty terroryzmu dwóm mężczyznom zamieszanym w ataki terrorystyczne w Brukseli 22 marca. Są podejrzani o związki z tajną komórką dżihadystyczną w belgijskiej stolicy.

 

Podejrzanym zarzuca się "udział w działaniach organizacji terrorystycznej, zabójstwa i usiłowanie zabójstw o podłożu terrorystycznym, jako sprawcom, współsprawcom lub wspólnikom" - wynika z komunikatu prokuratury.

 

32-letni Smail F. i 28-letni Ibrahim F. "mogą być związani z lokalem przy ulicy Casernes w (brukselskiej dzielnicy) Etterbeek" - poinformowała prokuratura. W sobotę policja przeprowadziła obławę na tamtejszy kompleks mieszkalny, jednak wówczas w lokalu nie znaleziono broni ani ładunków wybuchowych.

 

Jak podaje belgijski portal RTBF, w mieszkaniu tym przebywał 22 marca przed zamachem Khalid El Bakraoui - zamachowiec ze stołecznego metra - oraz Osama Krayem, który był na miejscu w momencie zamachu. W sobotę Krayema zatrzymano i postawiono mu zarzuty przynależności do organizacji terrorystycznej.

 

Śledztwo w tej sprawie toczy się dniem i nocą - podkreśliła w komunikacie prokuratura. Zdobyte dotąd informacje wskazują na bliskie związki między komórką stojącą za atakami w Brukseli a grupą, która na jesieni przeprowadziła ataki we francuskiej stolicy.

 

W atakach z 22 marca na lotnisku Zaventem i brukselskie metro, do których przyznało się dżihadystyczne Państwo Islamskie, zginęły 32 osoby.

 

Wspomóż Nas
Tagi: terroryzm, belgia

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?