Grecja: utonęły cztery migrantki i dziecko

(fot. PAP/EPA/KOSTAS TSIRONIS)

Co najmniej pięć osób zginęło w sobotę rano w kolejnym wypadku niewielkiej łodzi z migrantami u wybrzeży greckiej wyspy Samos, na Morzu Egejskim - poinformowała grecka straż przybrzeżna. Ofiary to cztery kobiety i dziecko.

 

Według rzeczniczki straży przybrzeżnej wypadek przeżyło pięć osób - dwie kobiety, dwóch mężczyzn i dziecko. Zostali oni przetransportowani na wyspę. Są w stanie szoku i dlatego nie udało się na razie ustalić, ile osób było na pokładzie 3,5-metrowej łodzi. Niektórzy ocaleni mówili o 11 osobach.

 

Nie wiadomo też, skąd pochodzą migranci.

 

Trwa akcja ratunkowa, w której uczestniczą cztery okręty unijnej agencji ds. granic Frontex, łódź straży przybrzeżnej i śmigłowiec.

 

Ponad 152 tys. migrantów dotarło w tym roku do Grecji, a podczas niebezpieczniej przeprawy przez Morze Egejskie śmierć poniosło 366 osób - wynika z czwartkowych danych Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM).

 

Ostatnio napływ migrantów do Grecji słabnie w związku z porozumieniem między Unią Europejską a Turcją, w ramach którego migranci są odsyłani z greckich wysp do Turcji.

 

Wspomóż Nas
Tagi: grecja

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook