"Jest jeszcze czas, by zminimalizować ryzyko"

(fot. youtube.com)

Służby dmuchają na zimne, ale jest jeszcze czas, by zminimalizować ryzyko wystąpienia jakichkolwiek zagrożeń - uważa Paweł Majewski, pełnomocnik rządu ds. organizacji Światowych Dni Młodzieży.

 

Odniósł się on do uwag Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w sprawie zabezpieczenia ŚDM.

 
Według RCB, istnieją nieprawidłowości, które mogą stanowić narażenie zdrowia i życia uczestników ŚDM, jeśli część wydarzeń zostanie zorganizowana w Brzegach pod Wieliczką.
 
Min. Paweł Majewski wyjaśnił, że Rządowe Centrum Bezpieczeństwa odnosiło się do raportu otwarcia przygotowanego przez wojewodę małopolskiego Józefa Pilcha.
 
- W uwagach wskazało potencjalne zagrożenia, które zastaliśmy na tym etapie przygotowań. W tej chwili wraz z gospodarzami terenu będzie analizowana możliwość ich wyeliminowania - poinformował pełnomocnik rządu ds. organizacji ŚDM.
 
Majewski podkreśla, że ostateczny raport, który wojewoda małopolski we współpracy z Komitetem Organizacyjnym ŚDM w Krakowie ma przygotować na 15 maja, będzie zawierał rozwiązania, które zapewnią pełne bezpieczeństwo uczestnikom Światowych Dni Młodzieży.
 
- Służby dmuchają na zimne, ale jest jeszcze czas, by zminimalizować ryzyko wystąpienia jakichkolwiek zagrożeń - dodał pełnomocnik rządu ds. organizacji ŚDM.
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook