Francja: zarzuty dla mężczyzny planującego zamach

(fot. shutterstock.com)

Prokuratura postawiła w środę zarzuty 34-letniemu francuskiemu obywatelowi Redzie Kriketowi, zatrzymanemu w ubiegłym tygodniu na przedmieściach Paryża w związku z planowaniem zamachu we Francji - podała AFP, powołując się na źródła zbliżone do śledztwa.

 

Zarzuca się mu m.in. udział w spisku związanym z działalnością terrorystyczną.

 

Po jego zatrzymaniu 24 marca minister spraw wewnętrznych Francji Bernard Cazeneuve powiedział, że na tym etapie żaden namacalny element nie łączy udaremnionego zamachu z zamachami przeprowadzonymi przez francusko-belgijską siatkę dżihadystów w Paryżu i Brukseli.

 

Poinformował natomiast, że Reda Kriket podejrzany jest o przygotowywanie ataku i przynależność do siatki terrorystycznej planującej uderzenie we Francji. "Aresztowany odgrywał kluczową rolę w tych planach" - podkreślił Cazeneuve. Jego zatrzymanie poprzedziło wielotygodniowe śledztwo.

 

W lipcu 2015 r. Kriket został zaocznie skazany przez sąd w Brukseli na 10 lat więzienia za udział w siatce dżihadystycznej kierującej bojowników do Syrii. Śledczy są zdania, że on sam także przebywał w Syrii, gdzie wstąpił do szeregów Państwa Islamskiego.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?