Nigeria: uwolniono ponad 800 osób z rąk Boko Haram

(fot. rSnapshotPhotos / Shutterstock.com)

Żołnierze nigeryjscy uwolnili 829 osób-zakładników, przetrzymywanych przez islamską grupę terrorystyczną Boko Haram i zmusili jej członków do ucieczki w kilku miejscowościach na północnym wschodzie kraju.

 

Poinformował o tym rzecznik sił zbrojnych Nigerii, zapewniając, że "nasi dzielni żołnierze wygnali z rejonu Kala Balge ostatnich znajdujących się tam terrorystów".

 

Ocenia się, że od 2009 przemoc stosowana przez Boko Haram na północy kraju, gdzie przeważają muzułmanie, spowodowała śmierć co najmniej 17 tysięcy ludzi.

 

Tymczasem władze nigeryjskie nadal analizują film wideo, zamieszczony w sieci YouTube, na którym przywódca ugrupowania Abubakar Shekau pojawił się po raz pierwszy od ponad roku, mówiąc, że "nadszedł jego koniec".

 

Filmik jest bardzo prymitywny, słaby, dźwięk niskiej jakości, ale lider terrorystów wydawał się dawać do zrozumienia, że władza, jaką sprawował, już się skończyła i zapowiedział ustąpienie.

 

Niemal w tym samym czasie ekstremiści z Boko Haram porwali 16 kobiet, w tym dwie dziewczynki, w dystrykcie Madagali w stanie Adamawa w północno-wschodniej Nigerii (wzdłuż granicy z Kamerunem).

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook