Mężczyzna planujący zamach był skazany w Brukseli

(fot. shutterstock.com)

Mężczyzna, zatrzymany w czwartek w związku z planowaniem zamachu we Francji, został skazany zaocznie w lipcu ub. roku w Brukseli wraz z mózgiem zamachów w Paryżu w listopadzie Abdelhamidem Abaaoudem, który zginął z rąk policji - podały w piątek źródła policyjne.

 

Mężczyznę, zidentyfikowanego jako Reda K., zatrzymała w czwartek wieczorem francuska policja w jednym z mieszkań w regionie Paryża podczas operacji sił bezpieczeństwa. Na miejscu znaleziono niewielką ilość materiałów wybuchowych.

 

"Na tym etapie żaden namacalny element nie łączy tego planu (zamachu) z zamachami w Paryżu i Brukseli" - powiedział w czwartek wieczorem minister spraw wewnętrznych Francji Bernard Cazeneuve.

 

Poinformował również, że aresztowany to obywatel Francji, podejrzany o przygotowywanie ataku i przynależność do siatki terrorystycznej, planującej uderzenie we Francji. "Aresztowany odgrywał kluczową rolę w tych planach" - podkreślił Cazeneuve.

 

Jego zatrzymanie poprzedziło wielotygodniowe śledztwo. Według policji mężczyzna był powiązany z dżihadystami.

 

W lipcu w Brukseli toczył się proces siatki dżihadystycznej działającej w Syrii - podaje agencja AFP.

 

Mózg paryskich zamachów 28-letni Abdelhamid Abaaoud, Belg pochodzenia marokańskiego, który uczestniczył w walkach w Syrii, zginął w operacji oddziałów antyterrorystycznych w listopadzie ub.r. w Saint-Denis na obrzeżach Paryża.

 

Wspomóż Nas
Tagi: zamachy, francja

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook