Lotnisko Zaventem będzie zamknięte do niedzieli

(fot. EPA/FREDERIC SIERAKOWSKI)

Zarząd lotniska w Zaventem pod Brukselą poinformował w czwartek, że będzie ono nieczynne do niedzieli 27 marca włącznie. Zamachy bombowe, które miały tam miejsce we wtorek, spowodowały ogromne zniszczenia w hali odpraw.

 

Informacja o przedłużającym się zamknięciu lotniska została zamieszczona na Twitterze przez zarządcę tego międzynarodowego portu lotniczego. Pasażerowie, których rejsy miały zaczynać się lub kończyć w Zaventem, zostali poproszeni o skontaktowanie się z odpowiednimi liniami lotniczymi.

 

Od wtorku w Brukseli nie ląduje ani nie startuje żaden samolot. Lotnisko jest nadal zamknięte nie tylko z powodu zniszczeń, ale również ze względu na trwające dochodzenie po zamachach. Przewoźnicy kierują samoloty do Liege lub na lotnisko w Charleroi.

 

Komplikacje związane z wyłączeniem lotniska w Brukseli mogą stać się poważniejsze z końcem tygodnia, gdy rozpoczną się dwutygodniowe ferie szkolne w Belgii - zauważa agencja AFP.

 

We wtorkowych samobójczych zamachach w stolicy Belgii zginęło co najmniej 31 osób, a ok. 300 zostało rannych. Na lotnisku doszło do eksplozji dwóch ładunków wybuchowych. Trzeci - znaleziony przez policję w rumowisku - nie został zdetonowany. Zginęło tam co najmniej jedenaście osób.

 

Do eksplozji doszło także w kolejce podziemnej pomiędzy stacjami Schuman i Maelbeek w bezpośrednim sąsiedztwie Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej i Rady UE. Zginęło tam ok. 20 osób.

 

Do przeprowadzenia zamachów terrorystycznych przyznało się Państwo Islamskie (IS).

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?