Dowódca sił lądowych USA przestrzega przed Brexitem

(fot. IgorGolovniov / shutterstock.com)

Generał Frederick "Ben" Hodges, dowódca sił lądowych USA w Europie dał wyraz obawom, że Brexit może doprowadzić do rozwiązania UE, osłabiając możliwości przeciwstawienia się rosyjskiemu ekspansjonizmowi - informuje we wtorek brytyjski "The Telegraph".

 
W wypowiedzi dla BBC gen. Hodges podkreślał, że referendum w sprawie członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej, które odbędzie się 23 czerwca, "jest dla nas przedmiotem strategicznego zainteresowania". Wskazywał, że konsekwencją Brexitu byłoby podważenie efektywności NATO.
 
"The Telegraph" odnotowuje, że zwolennicy Brexitu twierdzą, iż wyjście z UE nie osłabiłoby pozycji W. Brytanii w NATO.
 
Gen. Hodges powiedział BBC, że "martwi się", iż UE mogłaby się rozwiązać w czasie, kiedy musi się przeciwstawić Rosji". Wskazywał na ekspansjonizm Rosji, podkreślając, że rosyjska agresja na Ukrainie i interwencja w Syrii zagrażają bezpieczeństwu Europy. Dodał, że Rosja "uczyniła broń z kryzysu migracyjnego", zmuszając dziesiątki tysięcy ludzi do ucieczki do Europy.
 
Hodges podkreślił, że konieczna jest solidarność NATO i UE w obliczu rosyjskiej agresji, ale że ta jedność mogłaby zostać zagrożona, gdyby W. Brytania opowiedziała się za wyjściem z Unii.
Wspomóż Nas
Tagi: europa, usa, brexit

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook