Niemcy: Putin boi się modelu europejskiego

(fot. Frederic Legrand - COMEO / shutterstock.com)

Niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble oświadczył w czwartek podczas wizyty w Londynie, że prezydent Rosji Władimir Putin boi się socjalnego i demokratycznego modelu Europy.

 
Jego zdaniem rosyjskie władze martwi nie rozszerzanie Unii Europejskiej czy NATO, lecz europejska "soft power" przybliżająca się do granic Rosji.
 
- To dlatego (Putin) próbuje osłabić Europę przez wprowadzanie między nas podziałów, kuszenie nas, byśmy myśleli tylko w wąsko pojętych kategoriach narodowych; nie wolno nam iść mu na rękę - podkreślił Schaeuble, występując w London School of Economics.
 
Pojęcie "soft power" zostało po raz pierwszy użyte w 1990 roku przez profesora Uniwersytetu Harwardzkiego Josepha Nye na określenie umiejętności posługiwania się atrakcyjnością polityki, kultury i wizerunku narodowego w celu zdobywania wpływów na świecie.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.67

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Golarz_Filip 12:47:22 | 2016-03-04
Mozemy sobie tupać nogami i zgrzytać zębami a Wladimir Putin jest najwybitniejszym obecnym politykiem czy tego chcemy czy nie. Niech Bóg ma w swojej opiecę Mateczkę Rossiję i nie pozwoli aby zachodni socjal i demokracja dotarła do Rosji. Niestety nasi rzadzący zamiast realizować interesy naszego kraju realizują interesy swoich mocodawców tj. PO realizowało interesy niemieckie a PiS realizuje interesy amerykańsko-żydowskie. Stąd Putin całkowicie bezmyślnie przedstawiany jest jako ikona zła.Widać to doskonale w stosunku do Ukrainy gdzie w politycznym/historycznym/gospodarczym interesie Polski nie leży silna i niezależna Ukraina ale mocodawcy (CIA sponsorowała Majdan) naszych rządzących mają inne cele. 

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

juprodamb 22:37:37 | 2016-03-03
Rosja miała po 1905 parę lat cywilizowanego rozwoju w duchu  zachodnim, niestety przyszła wojna i rewolucja bolszewicka, co zahamuje ten rozwój i cofnie kraj do czasów Iwana Groźnego. Biedni Rosjanie, biedna Rosja (mnogostradalnaja!). Jan Paweł II bardzo chciał pojechać do Rosji, mówił o wschodnim płucu chrześcijaństwa.    Jot Empe

Oceń 4 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MR 22:26:44 | 2016-03-03
Współczesna polityka Rosji jest wynikiem najazdu  panowania  Mongołów, podporządkowania Księstwu Litewskiemu,"myśli politycznej" Iwana Groźnego, carskiej opryczniny, sowieckiego komunizmu, jelcynowskiego "biezabrazja i bardaka" złodziejstwa oligarchów etc et. Nie potrafię znaleźć w historii i polityce Rosji choć jednego motywu, czy tendencji z tych które zbudowały współczesny świat. Nie ma w tym co piszę pogardy, czy wyższośći To nieszczęsny naród, a przebudzenie  i włączenie do grona (w miarę) normalnych państw  narodów ciągle przed nimi. 

Oceń 6 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Luc 21:57:38 | 2016-03-03
W swej niechęci do Unii Europejskiej, ma Putin wielu sojuszników (agentów?). Za ich pomocą rozmontuje "ten twór".

Oceń 8 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook