Do 2020 r. do Niemiec przyjedzie 3,6 mln uchodźców

(fot. PAP/EPA/SIMELA PANTZARTZI)

Rząd w Berlinie liczy się z przyjazdem do Niemiec do 2020 roku 3,6 mln uchodźców - podał w czwartek dziennik "Sueddeutsche Zeitung", powołując się na szacunki ministerstwa gospodarki. Według Deutschlandfunk w środę na przejściach w Bawarii nie było imigrantów.

 

Rządowi eksperci przewidują, że w latach 2016-2020 do Niemiec będzie przyjeżdżać średnio pół miliona uchodźców rocznie - pisze "SZ". Oznacza to, że władze muszą się liczyć z 2,5 mln nowych osób ubiegających się o azyl. Uwzględniając 1,1 mln osób, które przyjechały w zeszłym roku, liczba imigrantów wzrośnie do 3,6 mln - czytamy w "SZ".

 

Resort gospodarki potwierdził istnienie takiej "wewnętrznej prognozy dla celów technicznych". Przedstawiciel ministerstwa zastrzegł, że solidna prognoza jest obecnie ze względu na niepewną sytuację niemożliwa, dlatego rząd nie podaje żadnych oficjalnych liczb.

 

Radio Deutschlandfunk podało, że w środę po raz pierwszy od przywrócenia w połowie września kontroli granicznych na przejściach z Austrią policja nie zarejestrowała ani jednego uchodźcy. Przez "zieloną granicę" usiłowało przedostać się ok. 50 osób. Na jesieni zeszłego roku przez przejścia graniczne na południu Niemiec wjeżdżało po kilka, a nawet po kilkanaście tysięcy imigrantów dziennie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.14

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook