Syria: Saudowie przekażą broń rebeliantom

(fot. PAP/EPA/SAUDI PRESS AGENCY / HANDOUT)

Szef saudyjskiego MSZ Adil ibn Ahmad ad-Dżubeir w wywiadzie dla tygodnika "Der Spiegel" zapowiedział w piątek, że jego kraj dostarczy umiarkowanej opozycji w Syrii rakiety ziemia-powietrze, co pozwoli na zmianę układu sił w rejonie walk.

 

"Tak" - odpowiedział Dżubeir na pytanie "Spiegla", czy opowiada się za wyposażeniem syryjskich rebeliantów w rakiety ziemia-powietrze.

 

"Uważamy, że dostawa rakiet ziemia-powietrze zmieni układ sił w Syrii. (Rakiety) umożliwią umiarkowanej opozycji wyłączenie z pola walki śmigłowców i samolotów rządu, który ostrzeliwuje powstańców używając broni chemicznej i bombarduje" - wyjaśnił szef saudyjskiej dyplomacji. Jak dodał, w przeszłości rakiety zmieniły układ sił w Afganistanie.

 

"Należy być jednak bardzo ostrożnym, aby tego rodzaju broń nie dostała się w niepowołane ręce" - zastrzegł Dżubeir.

 

Jego zdaniem decyzję o uzbrojeniu rebeliantów w rakiety powinna podjąć cała międzynarodowa koalicja, a nie tylko Arabia Saudyjska.

 

Zdaniem saudyjskiego ministra stosunki jego kraju z Rosją są - z wyjątkiem różnicy zdań w sprawie Syrii - "bardzo dobre". "Około 20 milionów rosyjskich obywateli jest muzułmanami" - zauważył Dżubeir, dodając, że oba kraje walczą z terroryzmem.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook