Tusk: Brexit może oznaczać początek końca UE

(fot.PAP/EPA/OLIVIER HOSLET / POOL)

Ewentualne wyjście Wielkiej Brytanii z UE może oznaczać początek końca Unii - ostrzegł w czwartek przed unijnym szczytem w sprawie warunków dalszego członkostwa tego kraju we Wspólnocie szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

 

"Największe ryzyko jest takie, że premier (David) Cameron wróci do Londynu i tam mu powiedzą przegrałeś wszystko, bo wtedy prawdopodobnie będzie przegrane referendum. (...) Ewentualne wyjście Wielkiej Brytanii (z UE) może oznaczać początek końca Unii Europejskiej" - powiedział polskim dziennikarzom Tusk na marginesie spotkania Europejskiej Partii Ludowej.

 

Wyraził nadzieję, że do piątku po południu uda się rozwiązać wszystkie problemy i osiągnąć porozumienie 27 państw UE z Wielką Brytanią. "Ale jak będzie trzeba to będziemy siedzieli i w piątek, i sobotę, i niedzielę. Następnego szczytu na ten temat nie będzie" - oświadczył szef Rady Europejskiej.

 

Tusk podkreślił, że jest bardzo umiarkowanym optymistą i na razie nie ma żadnych gwarancji, iż uda się doprowadzić do porozumienia.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?