Kerry: cieszymy się z decyzji Polski ws. Komisji Weneckiej

(fot. PAP/EPA/SHAWN THEW)

Sekretarz stanu USA John Kerry, który w środę spotyka się w Waszyngtonie z szefem polskiej dyplomacji Witoldem Waszczykowskim, wyraził zadowolenie, że Polska zdecydowała się zasięgnąć opinii Komisji Weneckiej w sprawie Trybunału Konstytucyjnego.

 

Wypowiadając się tuż przed spotkaniem z polskim ministrem, Kerry oświadczył, że Polskę i USA łączy bardzo silny sojusz, a nasze kraje blisko współpracują w kwestiach dotyczących bezpieczeństwa. Podkreślił też, że Polska odegra ważną rolę na szczycie NATO w lipcu.

 

Szef amerykańskiej dyplomacji zapowiedział, że podczas spotkania z ministrem Waszczykowskim będzie rozmawiał o wewnętrznych wyzwaniach, przed którymi stoi Polska.

 

- Przyjmujemy z zadowoleniem, że Polska zdecydowała się zasięgnąć opinii Komisji Weneckiej w kwestii Trybunału Konstytucyjnego - zaznaczył Kerry.

 

Minister Waszczykowski podkreślił, że "Polskę i USA łączą wspólne wartości i interesy związane z bezpieczeństwem". W tym kontekście podkreślił zagrożenia płynące z różnych kierunków; przyznał, że dla Polski priorytetem jest to, które płynie ze Wschodu - tu wskazał na konflikt ukraińsko-rosyjski. - Ale nie zaniedbujemy też zagrożeń z południa - zaznaczył.

 

- Mamy nadzieję, że lipcowy szczyt NATO dostarczy odpowiedzi na te zagrożenia, by ustabilizować sytuację w naszej części Europy - oświadczył szef polskiej dyplomacji.

 

Przebywający z wizytą w Waszyngtonie minister Waszczykowski po spotkaniu z Kerrym ma się też spotkać między innymi z doradczynią prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego, ambasador USA przy ONZ Susan Rice.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.71

Liczba głosów:

14

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

WDR . 04:18:16 | 2016-02-18
W USA natomiast sprawa jest prosta: Obama wystawi na kandydata do SN sędziego o liberalnych poglądach.

Oceń 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lleszek 18:34:51 | 2016-02-17
My, polscy obywatele, też się cieszymy, że mamy taką dobrą i światłą władzę. Chociaż bardziej byśmy się ucieszyli, gdyby nie było żadnego powodu zasięgania opinii Komisji Weneckiej.

Oceń 7 25 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook