Sondaż wśród młodych muzułmanów nt. terroryzmu

(fot. youtube.com)

Badania wśród ponad 5 tysięcy młodych muzułmanów i muzułmanek z wielu krajów wykazały, że "co najmniej 3/4 badanych powiedziało, że terroryści są całkowitym zaprzeczeniem islamu".

 

Badania przeprowadzone przez The Zogby Research Services na grupie 5374 młodych muzułmanów i muzułmanek z Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki pokazały również, że wielu z nich obwinia korupcję i represyjne rządy za rozwój grup dżihadystycznych. 

 

Badanie przeprowadzono w październiku i listopadzie 2015, na grupie osób w wieku od 15 do 34 lat, w Maroku, Egipcie, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Bahrajnie, Kuwejcie, Jordanii i na terytoriach palestyńskich.

 

Ponad 90 procent respondentów w Maroko i ZEA nazwało ekstremistów “kompletnym wypaczeniem islamu", podobnie jak zrobiło to 83 procent respondentów w Egipcie i ponad 60 procent w Bahrajnie oraz Jordanii. Ponad 55 procent respondentów na terytoriach palestyńskich i w Arabii Saudyjskiej także stwierdziło, że oba te radykalne ugrupowania wypaczają nauki islamu.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

poziom 14:27:08 | 2016-02-12
Czy ta szklanka jest w 3/4 pełna czy w 1/4 pusta?
Cieszę się, że większość młodych muzułmanów uważa teroryzm za sprzeczny z islamem, ale pozostaje jeszcze ta znacząca mniejszość, 45% w Arabii Saudyjskiej, 40% w Jordanii ....
Jeśli to przeliczyć na populację to wyjdą z tego miliony. Z optymizmem bym nie przesadzał.

Oceń 5 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?