Belgia: rząd przyjął plan walki z islamskim ekstremizmem

(fot. PAP / EPA / LAURENT DUBRULE)

Rząd Belgii przyjął w piątek plan zwalczania islamskiego radykalizmu i zagrożenia ekstremistyczną przemocą, zakładający zatrudnienie dodatkowo 1000 policjantów w ciągu najbliższych czterech lat.

 
Dziennikarzom plan ten przedstawił belgijski minister bezpieczeństwa i spraw wewnętrznych Jan Jambon. Powiedział, że przewiduje się zwiększenie sił policyjnych o 300 funkcjonariuszy w tym roku i o ponad 500 do 2017 roku.
 
Dodatkowi policjanci mają zostać rozmieszczeni w rejonach, w których obserwowana była radykalna działalność islamistów. Przewidziano też zainstalowanie 260 kamer, które będą monitorowały ruch na autostradach.
 
Listopadowe zamachy terrorystyczne w Paryżu, w których zginęło 130 osób, były przygotowane w Belgii. Jak pisze agencja Associated Press, śledztwo pokazało potem, że inwigilacja podejrzanych o radykalizm często była w tym kraju mało skuteczna.
 
Czterech z zamachowców z Paryża, w tym domniemany przywódca Abdelhamid Abaooud, mieszkało w brukselskiej dzielnicy Molenbeek. Dzielnica ta będzie jednym z ośmiu rejonów objętych przyjętym w piątek rządowym planem.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.33

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?