Szydło: budowa gazociągu do Polski jest możliwa

(fot. PAP/Radek Pietruszka)

Rząd polski zrobi wszystko, by zapewnić dobry klimat i warunki do zrealizowania budowy gazociągu z Morza Północnego do Polski; wierzę, że ta inwestycja wreszcie będzie mogła być zrealizowana - powiedziała we wtorek w Norwegii premier Beata Szydło.

 

Szydło była pytana w czasie wspólnej konferencji z norweską premier Erną Solberg, czy podczas rozmów podnoszono kwestię budowy gazociągu z Morza Północnego do Polski i czy ten projekt ma jej zdaniem szansę na realizację w niedalekiej przyszłości.

 

Premier podkreśliła, że ta inwestycja jest dla polskiego rządu "niezwykle istotna i ważna", dlatego, że daje możliwość zapewnienia lepszego bezpieczeństwa energetycznego Polski.

 

- Ta inwestycja była już przedtem dwukrotnie planowana i nie udało się jej zakończyć. W tej chwili wydaje mi się, że jest do tego dobry klimat. To jest oczywiście rozmowa ze spółkami, które będą projekt realizowały, ale wierzę w to głęboko - ze strony polskiego rządu mogę powiedzieć, że zrobimy wszystko, by ten dobry klimat i warunki do tej współpracy stworzyć - że ta inwestycja wreszcie będzie mogła być zrealizowana - powiedziała szefowa rządu.

 

Pytana, czy będzie to konkurencyjne przedsięwzięcie dla drugiej nitki gazociągu Nord Stream szefowa rządu odpowiedziała: "Uważamy, że inwestycja Nord Stream 2 (...) jest nieuzasadniona ze względów ekonomicznych. I uważamy, że ona ma tylko i wyłącznie podłoże polityczne. Tę ocenę wyrażamy w sposób jednoznaczny również na forum UE".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.67

Liczba głosów:

18

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

WDR . 19:19:20 | 2016-02-06
+

Oceń 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?