Delegacja syryjskiej opozycji spotkała się z wysłannikiem ONZ

(fot. shutterstock.com)

W Pałacu Narodów w Genewie rozpoczęło się w poniedziałek po południu pierwsze formalne spotkanie między delegacją syryjskiej opozycji, zgrupowaną w Wysokim Komitecie Negocjacyjnym (HNC), a wysłannikiem ONZ do Syrii Staffanem de Misturą.

 

Opozycyjna delegacja chce wyegzekwować postępy w kwestii humanitarnej przed faktycznym przystąpieniem do procesu negocjacji z reżimem Baszara el-Asada w Damaszku.

 

Jak napisała agencja Reutera, poniedziałkowe rozmowy mają być wstępem do rozpoczęcia pośrednich negocjacji, jakie de Mistura ma prowadzić między opozycją a delegacją rządową.

 

Prowadzone pod egidą ONZ negocjacje w sprawie zakończenia konfliktu syryjskiego formalnie zaczęły się w piątek. De Mistura spotkał się wtedy jedynie z delegacją syryjskiego rządu. W niedzielę spotkał się z przedstawicielami opozycji, ale - jak podawała Associated Press - było to spotkanie kurtuazyjne.

 

Wcześniej w poniedziałek biuro de Mistury poinformowało, że spotkanie wysłannika ONZ z syryjską delegacją rządową, planowane na ten dzień jako pierwsze, zostało przełożone. Jako powód podano, że de Mistura chciał się przedtem spotkać z syryjską opozycją.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook