Merkel: na Ukrainie nadal brak trwałego rozejmu

(fot. Kleinschmidt / MSC / wikimedia commons)

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała w poniedziałek przed rozmową z prezydentem Ukrainy Petro Poroszenko w Berlinie, że we wschodniej Ukrainie nadal nie ma trwałego zawieszenia broni, a uzgodnienia polityczne ciągle nie zostały zrealizowane.

 

"Niestety nadal nie mamy stałego zawieszenia broni, które jest warunkiem realizacji wszystkich pozostałych punktów porozumienia z Mińska" - powiedziała Merkel. Jak zastrzegła, walki w Donbasie stały się "mniej intensywne", co jest zjawiskiem pozytywnym.

 

"Uzgodnienia polityczne są nadal niezrealizowane" - podkreśliła szefowa niemieckiego rządu. Merkel powiedziała, że obserwatorzy OBWE muszą uzyskać dostęp do wszystkich punktów we wschodniej Ukrainy, także do terenów położonych nad granicą z Rosją.

 

Merkel przypomniała, że przedłużone o kolejne pół roku sankcje przeciwko Rosji związane są z procesem wdrażania porozumień z Mińska. "Uważamy, że w interesie wszystkich byłaby realizacja Mińska, co stworzyłoby warunki do zniesienia sankcji" - zauważyła.

 

"Niestety jeszcze nie doszliśmy do tego" - zastrzegła niemiecka kanclerz. Zapewniła, że Niemcy i Francja będą wspierały ukraińską gospodarkę.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?