Ukraina: już 155 ofiar śmiertelnych grypy

(fot. shutterstock.com)

Już 155 osób zmarło na Ukrainie w związku z powikłaniami wywołanymi przez grypę - przekazało w piątek ministerstwo zdrowia. W kraju panuje epidemia grypy, a władze ostrzegają przed kolejną falą zachorowań.

 

Według wcześniejszych informacji resortu zdrowia na Ukrainie dominuje wirus grypy typu H1N1, znanej jako świńska grypa. Zdaniem ministra zdrowia Aleksandra Kwitaszwilego liczba chorych zwiększy się wczesną wiosną.

 

"Sezonowość grypy jest taka, że pierwsza fala nadchodzi przed końcem roku i trwa przez dwa-trzy tygodnie nowego roku. Potem nadchodzi druga fala, która przypada na wczesną wiosnę" - powiedział na konferencji prasowej.

 

Zgodnie z danymi ministerstwa zdrowia od końca września do chwili obecnej na Ukrainie zarejestrowano prawie 3,1 mln chorych na grypę i cierpiących na ostre infekcje wirusowe. 65 proc. chorych to dzieci do 17. roku życia. W tym samym okresie hospitalizowano 116 tysięcy osób.

 

Najwięcej przypadków śmiertelnych odnotowano w związku z grypą w obwodach odeskim, winnickim, zaporoskim i rówieńskim. Ministerstwo zdrowia zwróciło uwagę, że tylko jedna trzecia ofiar zwróciła się na czas z prośbą o pomoc medyczną, a żadna z nich nie była zaszczepiona przeciwko grypie.

 

W związku z epidemią na Ukrainie nie działa ponad 12 tysięcy szkół. W Kijowie kwarantanna dla uczniów trwa od 18 stycznia. W piątek przedłużono ją do 8 lutego. 

 

Wspomóż Nas
Tagi: ukraina, grypa

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

3

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook