Niemcy: wśród ofiar napaści w Kolonii nie ma Polek

(fot. PAP/EPA/MAJA HITIJ)

Wśród ofiar napaści seksualnych i rabunkowych, do jakich doszło w noc sylwestrową w Kolonii, nie ma Polek. MSZ Niemiec potwierdził informację podaną wcześniej przez agencję dpa. O wyjaśnienie tej kwestii prosił szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski.

 

- Z informacji przekazanych przez właściwe niemieckie władze wynika, że wśród zgłoszonych dotychczas ofiar ataków nie ma obywateli polskich. Właściwe niemieckie i polskie placówki są w tej sprawie w kontakcie - głosi oficjalne oświadczenie.

 

Zastępca rzecznika MSZ Andreas Fischer potwierdził wcześniej, że list polskiego ministra dotarł do Berlina. - Traktujemy ten list bardzo poważnie, podobnie jak kwestię, której dotyczy. Wspólnie z właściwymi instytucjami staramy się wyjaśnić sprawę - powiedział Fischer. Jak zaznaczył, MSZ nie dysponuje własnymi danymi o ofiarach zajść w Kolonii, lecz zdany jest na kooperację z władzami lokalnymi.

 

Pytany przez dziennikarzy Fischer powiedział, że nic mu nie wiadomo o podobnych zapytaniach z innych krajów.

 

Kolonia znajduje się na terenie kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia w zachodniej części Niemiec.

 

W związku z incydentami, do jakich doszło w noc sylwestrową w Kolonii, Waszczykowski wystosował w czwartek list do ministra spraw zagranicznych RFN Franka-Waltera Steinmeiera z prośbą o przekazanie informacji, czy wśród ofiar ataków na tle seksualnym znajdowały się obywatelki Polski.

 

W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia grupa ponad 1000 mężczyzn, według policji "o wyglądzie wskazującym na pochodzenie z krajów arabskich lub Afryki Północnej", zebrała się w okolicach dworca głównego w Kolonii i znajdującej się nieopodal katedry. Młodzi mężczyźni obrzucali petardami w innych uczestników zabawy pod gołym niebem.

 

Z tłumu wyodrębniały się mniejsze grupy, które osaczały kobiety, napastowały je, a następnie okradały. Grupy napastników liczące kilkadziesiąt osób otaczały swoje ofiary, uniemożliwiając policji szybką interwencję. Policja przez długi czas nie potrafiła opanować sytuacji.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jazmig 13:22:47 | 2016-01-09
http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/miller-gdzie-byli-niemieccy-mezczyzni-

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lleszek 22:55:13 | 2016-01-08
Minister Waszczykowski niech się lepiej zainteresuje ofiarami przemocy seksualnej jakiej padają kobiety w Polsce, a nie w Kolonii. Jest tysiąc razy większa szansa, że kobieta padnie w Polsce ofiarą gwałtu dokonanego przez białego katolika, niż ciemnoskórego mężczyzny o "o wyglądzie wskazującym na pochodzenie z krajów arabskich lub Afryki Północnej" w Kolonii. Co roku w Polsce jest zgłaszanych około 1400 gwałtów, zas 150 kobiet pada ofiarą przemocy domowej. A przestępstwa zgłaszane to tylko wierzchołek góry lodowej.
Ale - jak wiadomo - gwałt ma miejsce wtedy, gdy czarny mężczyzna zgwałci białą kobietę. Gdy biały katolik gwałci, to znaczy że ofiara wyzywająco się ubrała i sama prowokowała sprawcę.

Oceń 1 8 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook