ISIS: wideo z egzekucją "brytyjskich szpiegów"

(fot. youtube.com)

Dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) opublikowali film, w którym pokazują egzekucję 5 mężczyzn nazywanych "brytyjskimi szpiegami" oraz grożą atakami w Wielkiej Brytanii - poinformował w niedzielę portal BBC.

 

W 10-minutowym filmie zamaskowany mężczyzna z bronią w ręku mówi po angielsku, że ma wiadomość dla brytyjskiego premiera Davida Camerona. "Tylko idiota odważyłby się prowadzić wojnę przeciw krainie, gdzie króluje prawo Allaha" i gdzie ludzie są chronieni sprawiedliwością oraz prawem szariatu. Nazywa Camerona "idiotą", który wierzy, że za pomocą "kilku samolotów" jest w stanie pokonać "potężne Państwo Islamskie" w Syrii i Iraku.

 

W końcowej części filmu słychać wystrzały sugerujące, że pięciu mężczyzn, określanych w filmie jako brytyjscy szpiedzy, zostało zabitych; autentyczność strzałów nie została jeszcze potwierdzona - podała agencja EFE.

 

MSZ Wielkiej Brytanii poinformowało, że jest w trakcie analizowania zawartości filmu.

 

Na początku grudnia brytyjskie lotnictwo rozpoczęło naloty na cele IS w Syrii. Od ponad roku Wielka Brytania bierze udział w nalotach na dżihadystów z IS w Iraku.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook