Rosja i Izrael o koordynacji "walki z terroryzmem"

(fot. PAP/EPA/ALEXEI DRUZHININ / SPUTNIK / KREMLIN POOL)

Prezydent Rosji Władimir Putin i premier Izraela Benjamin Netanjahu uzgodnili we wtorek w rozmowie telefonicznej, że będą koordynować działania swych krajów w zwalczaniu terroryzmu na Bliskim Wschodzie - poinformowała służba prasowa Kremla.

 

Zaznaczyła, że obaj politycy rozmawiali na temat syryjskiego kryzysu i że rozmowa odbyła się z inicjatywy strony izraelskiej.

 

Podkreślono, że prezydent Rosji wskazywał na brak alternatyw dla wewnątrzsyryjskich rozmów pod auspicjami ONZ i dla kontynuacji bezkompromisowej walki z Państwem Islamskim (IS) i innymi ugrupowaniami ekstremistycznymi działającymi w Syrii.

 

"Ustalono podtrzymywanie aktywnego dialogu na różnych szczeblach, w tym w celu dalszej koordynacji działań antyterrorystycznych" - oświadczyła kremlowska służba prasowa.

 

Politycy omówili też rozwój stosunków między swymi krajami.

 

Obie strony od dawna zaznaczają, że między Rosją a Izraelem istnieje "komunikacja i koordynacja" w celu uniknięcia nieporozumień związanych z prowadzoną przez Rosję operacją w sąsiedniej Syrii.

 

Premier Izraela na spotkaniu z prezydentem Rosji na marginesie szczytu COP21 w Paryżu pod koniec listopada zwrócił uwagę na znaczenie izraelsko-rosyjskiej współpracy wojskowej w celu przeciwdziałania - jak to ujął - "niepotrzebnym wypadkom".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook