W.Brytania: Rosja atakuje w Syrii opozycję, a nie IS

(fot. EPA/SERGEI KARPUKHIN)

Szef brytyjskiego MSZ Philip Hammond powiedział w środę, że nie do przyjęcia jest fakt, że większość rosyjskich nalotów w Syrii wymierzona jest wciąż w opozycję wobec reżimu Baszara el-Asada, a nie dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS).

 

"Nie do przyjęcia jest fakt, że działania Rosji osłabiają opozycję i wręcz umacniają siły Daesz, z którym - zgodnie ze swoimi twierdzeniami - Rosja walczy" - powiedział Hammond w parlamencie, używając arabskiego akronimu Państwa Islamskiego.

 

Od końca września Rosja prowadzi naloty w Syrii, jednak Zachód jest przekonany, że w większym stopniu mają one na celu zwalczanie antyreżimowej opozycji niż Państwa Islamskiego.

 

"Wraz z naszymi partnerami koalicyjnymi, do których należą także USA, będziemy nadal wzywać Rosję przy każdej okazji do skoncentrowania się wyłącznie na Daesz" - powiedział Hammond.

 

Szef MSZ dodał, że choć Rosja zwiększyła liczbę ataków na IS od czasu katastrofy rosyjskiego samolotu pasażerskiego na Synaju w październiku (do zamachu przyznało się Państwo Islamskie) to, tylko jedna czwarta rosyjskich nalotów ma na celu IS. Celem pozostałych jest umiarkowana opozycja wobec reżimu Assada.

 

"Dotychczasowa działalność Rosjan jest w najlepszym przypadku dwuznaczna" - powiedział Hammond.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jazmig 16:34:23 | 2015-12-16
Rosja w Syrii atakuje terrorystów: ISIS i innych zbrodniarzy. Proszę o listę miejsc zbombardowanych przez UK, bo jakoś nic nie słychać, poza zbombardowanymi domami mieszkalnymi, szpitalami itp.

Oceń 4 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?