Duda: chcę, by Ukraina była na szczycie NATO

(fot. PAP/Paweł Supernak)

Bardzo bym chciał, aby Ukraina była obecna na szczycie NATO w lipcu w Warszawie i będę zabiegał, aby miejsce dla Ukrainy było przy tym stole - powiedział we wtorek w Kijowie prezydent Andrzej Duda.

 

"Jak wiadomo Polska będzie gospodarzem szczytu NATO w 2016 roku w Warszawie i bardzo bym chciał, aby Ukraina była na tym szczycie NATO obecna, aby obecność Ukrainy była tam jednoznaczna" - powiedział polski prezydent po spotkaniu z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką.

 

Polski prezydent uważa, że jest to istotne z punktu widzenia nie tylko relacji polsko-ukraińskich, ale także z punktu widzenia pozycji Ukrainy w sferze globalnej i bezpieczeństwa w naszej części świata. "Stąd będę zabiegał o to, aby miejsce przy stole dla Ukrainy było" - powiedział Duda.

 

Prezydent Poroszenko oświadczył, że ukraińska współpraca z NATO w zakresie politycznym i bezpieczeństwa jest bardzo ważna dla Ukrainy. "Rola Polski w roku 2016, gdy szczyt NATO odbędzie się w Warszawie, jest bardzo ważna" - dodał. Dziękował prezydentowi Dudzie za wsparcie ukraińskich inicjatyw. 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.44

Liczba głosów:

16

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

WDR . 01:36:29 | 2015-12-16
Dziwi mnie bardzo, że jedynym dziennikarzem, który mógł zadać pytanie na konferencji prasowej obu prezydentów był bloger Die Zeit.

Oceń 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

janusz473 14:03:25 | 2015-12-15
A co na to Prezes?

Oceń 2 14 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook