Biden: Rosja musi zakończyć okupację Krymu

(fot. PAP / EPA / SERGEY DOLZHENKO)

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden oświadczył w poniedziałek w Kijowie, że Rosja musi zakończyć okupację należącego do Ukrainy Krymu i przystąpić do pełnej implementacji mińskich porozumień w sprawie rozwiązania konfliktu w Donbasie.

 

- Moskwa powinna zakończyć prowadzoną przez nią okupację suwerennego terytorium Ukrainy. Krym pozostaje suwerennym terytorium Ukrainy - podkreślił w wypowiedzi dla prasy po spotkaniu z prezydentem Petrem Poroszenką.

W odniesieniu do konfliktu w Donbasie, gdzie mimo zawieszenia broni wciąż dochodzi do walk między ukraińskimi siłami rządowymi a wspieranymi przez Rosję separatystami, wiceprezydent USA zwrócił uwagę, że jedyną drogą uregulowania tego sporu jest realizacja ustaleń z Mińska.

- Jesteśmy przekonani, że najlepszym sposobem zakończenia konfliktu w Donbasie jest droga demokratyczna, określona w mińskich porozumieniach. Zawarte w nich zobowiązania powinny być realizowane przez obie strony. Mińskie porozumienia nie odniosą sukcesu, jeśli Rosja nie wypełni swoich zobowiązań i jeśli prezydent (Władimir) Putin nie zrealizuje swoich obietnic, które niejednokrotnie składał przed prezydentem (USA Barackiem) Obamą, przed wami i wspólnotą międzynarodową - oświadczył Biden.

Wspomóż Nas
Tagi: ukraina, rosja, biden

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.56

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (6)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Tadeusz Skorupa 19:42:26 | 2015-12-07
A może już czas rozpocząć realizację postanowień, zobowiązań z Memorandum Budapesztańskiego i skończyć z wygasającymi porozumieniami z Mińska.

Oceń 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lleszek 18:54:44 | 2015-12-07
Nielegalna i sprzeczna z prawem okupacja Krymu przez Rosję jest niezwykle niebezpieczna z polskiego punktu widzenia. Jeśli Polska dopuści do tego, aby utrwaliła się zasada, że silniejsze państwo siłą wymusza zmianę granic na słabszym, to samo istnienie Polski jest zagrożone. Współczesne granice Polski to przecież efekt porozumień po 2 Wojnie Światowej.

Oceń 5 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 18:42:10 | 2015-12-07
Nie można zakończyć czegoś, co się nie zaczęło. Krym wrócił do macierzy, na prośbę jego obywateli.

Oceń 3 11 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook